For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

برآورد بانک جهانی از اقتصاد 80 تریلیون دلاری جهان

 

برآورد بانک جهانی از اقتصاد 80 تریلیون دلاری جهان

نمودار زیر، برآورد بانک جهانی از اقتصاد 80 تریلیون دلاری جهان و سهم کشورها را در آن نشان می دهد. نکته مهم این نمودار، این است که 10 اقتصاد برتر جهان حدود دو سوم تولید ناخالص را تشکیل می دهند.

بر این اساس، آمریکا با سهم 19.39 تریلیون دلاری، بیش از 24 درصد از سهم GDP جهان را در اختیار دارد. در عین حال، چهار کشور آمریکا، چین، ژاپن و آلمان که در رتبه های نخست تا چهارم این رده بندی قرار دارند، نیمی از اقتصاد جهان را تشکیل می دهند.

همان گونه که در نمودار مشاهده می کنید، فهرست اقتصادهای برتر تغییر چندانی نداشته است، اما نیروهای تشکیل دهنده آینده اقتصاد جهان در حال چرخش هستند، بویژه زمانی که به اقتصادهای نوظهور نگاه می کنیم.

در حال حاضر هند با اقتصاد 2.6 تریلیون دلاری از فرانسه سبقت گرفته و 3.3 درصد از اقتصاد جهان را تشکیل داده است. همچنین برزیل با وجود نگرانی های اخیر در زمینه اقتصاد، ایتالیا را پشت سر گذاشته است. ترکیه نیز از هلند پیشی گرفته تا عنوان هفدهمین اقتصاد را از آن خود کند.

 

 


١٦:٠٥ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢١٢    /    تعداد نمایش : ١٦٩